Kreatywne rozwiązania w zabudowie samochodów dostawczych

21 kwietnia to światowy dzień kreatywności i innowacji, z tej okazji w poniższym artykule przedstawimy rozwiązanie dwóch problemów:

 

-Położenie nadkola samochodu, które może przeszkadzać przy zastosowaniu standardowych rozwiązań
-Przewóz długich elementów

Zabudowy modułowe pozwalają na dostosowanie wnętrza samochodu dostawczego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki modułowemu podejściu, klienci mogą wybierać spośród różnych modułów i konfiguracji, aby stworzyć optymalne rozwiązanie dla swojego biznesu.

Częstym problemem w projektowaniu zabudów warsztatowych jest rozkład elementów nadwozia takich jak nadkola, słupki czy drzwi. W naszej ofercie znajdziesz kilka kreatywnych rozwiązań tego problemu z których pomocą w pełni wykorzystasz każdy centymetr przestrzeni ładunkowej Twojego auta.

W sytuacji gdy przeszkadza nadkole:

 

Panel boczny z wcięciem (SPNBC)

panel boczny z wcięciem

Komplet występuje w wersji z otworem po lewej lub prawej stronie modułu. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych samochodach, w których nadkole znajduje się blisko tyłu pojazdu.

Łącznik paneli (SPOB)

Jest to rozwiązanie w sytuacji gdy nadkole wypada pomiędzy dwoma modułami. Łącznik posiada otwory montażowe takie same jak w standardowym panelu, dzięki czemu nie tracisz możliwości zamontowania akcesoriów takich jak fronty uchylne czy belki wzmacniające.

Wspornik (SPR)

wspornik

Kolejnym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni jest zastosowanie węższego panelu od dołu i szerszego powyżej nadkola. W celu wzmocnienia takiego rozwiązania w naszej ofercie znajdziesz wspornik SPR. Występuje on w dwóch wersjach pozwalających na redukcję między panelami o 10 lub 20cm.

W sytuacji gdy musisz przewieźć długie elementy:

 

Panel otwarty (SPB)

Panel otwarty

Zastosowanie paneli otwartych sprawdzi się w sytuacji gdy przewozisz rury, pręty, korytka kablowe czy profile. Po otwarciu drzwi tylnych panel ten daje dostęp do przewożonych elementów. Panel otwarty podobnie jak standardowy pozwala na montaż elementów pomiędzy zarówno z przodu jak i z tyłu.

Panel z otworami (SPHH)*

Rozwiązanie to daje możliwość przewożenia długich elementów na dowolnej wysokości modułu. Panel ten występuje w wersji z jednym lub dwoma otworami o średnicy 110mm. W takim panelu można zastosować rurę PVC, która świetnie się sprawdzi jako miejsce do składowania np. prętów.

*Panel sprzedawany bez rur

Rozsuwana półka z uchylnym frontem (AECTT)

Półka rozsuwana

Półka ta posiada uchylny front, który po otwarciu tylnych drzwi Twojego samochodu dostawczego zabezpiecza przewożony w niej ładunek. Zastosowanie tej półki daje dostęp do przewożonych elementów od góry i od boku.

Ergonomia i funkcjonalność: to dwie główne wartości którymi się kierujemy

Zabudowa warsztatowa powinna być zaprojektowana z myślą o ergonomii i funkcjonalności. Należy zwrócić uwagę na łatwość dostępu do narzędzi i materiałów oraz na wygodne i bezpieczne warunki pracy. Mając powyższe kwestie na uwadze, rozwiązania takie jak panele boczne z wcięciem, nogi podporowe czy elementy wzmacniające konstrukcję, mogą znacząco poprawić funkcjonalność i trwałość zabudowy warsztatowej. Warto zwrócić uwagę na ich właściwe wykorzystanie i dobór w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami warsztatowych zabudów do busa? Sprawdź nasze pozostałe artykuły opisujące poszczególne elementy!
Półki do busa
Szuflady do busa
Akcesoria do zabudowy
Elementy o szerokości 360mm

Wszystkie nasze produkty znajdziesz w katalogach: https://van-care.pl/katalogi/

Masz pytania, lub jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami: https://van-care.pl/katalogi/